fbpx
Ad imageAd image

Nëse fjalëkalimi juaj ndodhet në listën më poshtë, ai mund të hakërrohet në pak sekonda

Blloku min lexim

Është e rëndësishme të përditësoni rregullisht fjalëkalimin tuaj për të shmangur ndërhyrjen nga hakerat në internet. Dhe së fundmi është zbuluar se cilat janë fjalëkalimet më të zakonshme dhe lehtësisht të depërtuara të vitit 2023. A është i juaji në listë?

- Advertisement -

këtu janë 10 fjalëkalimet më të zakonshme në vitin 2023, të mbledhura nga Ekipi Hetimor i Cybernews:

1) 123456

- Advertisement -

2) 123456789

3) qwerty

- Advertisement -

4) fjalëkalimi

5) 12345

6) qwerty123

7) 1q2w3e

8) 12345678

9) 111111

10) 1234567890

Fjalëkalimet po aq të thjeshta sa ato të mësipërme, sipas ekspertëve në NordPass, mund të hakërrohen shumë lehtë nga hajdutët dhe hakerat në internet. “Është e rëndësishme të kuptojmë se fjalëkalimet janë porta e jetës sonë dixhitale dhe me ne që kalojmë gjithnjë e më shumë kohë në internet, po bëhet jashtëzakonisht e rëndësishme të kujdesemi më mirë për sigurinë tonë kibernetike“, tha CEO i NordPass, Jonas Karklys.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock