fbpx
Ad imageAd image

Mërkuri dhe Saturni në retrogradë, kjo shenjë do përjetojë ‘tmerr’

Blloku min lexim

Horoskopi do të jetë i turbullt këtë verë me Saturnin retrograd dhe Merkurin retrograd, dhe këtë më së shumti do ta ndjejnë Virgjëreshat! Më 29 qershor Saturni u bë retrograd në shenjën e Peshqve dhe për Virgjëreshat kjo sjell kushte që do të kërkojnë qëndrueshmëri dhe durim të veçantë. Ai nxjerr në sipërfaqe borxhet e vjetra dhe ju pëlqen apo jo, do të jeni të detyruar të punoni për zgjidhjen e tyre.

Ka mundësi që t’ju presin probleme që do të duken të pamerituara dhe të padrejta, por këto sfida do të jenë baza për përparimin dhe transformimin e tyre në të ardhmen. Psikologjikisht, Saturni retrograd mund të shkaktojë një ndjenjë të përgjithshme pasigurie dhe padrejtësie, por Virgjëreshat do të duhet të mësojnë të ruajnë ekuilibrin dhe harmoninë e brendshme. Është e rëndësishme të mbani mend se çdo fatkeqësi është një mundësi për rritje dhe zhvillim personal.

- Advertisement -

Saturni do të ndikojë edhe në sferën tuaj financiare të jetës, është e mundur që borxhet e vjetra, të harruara të kthehen ose të shfaqen probleme të papritura financiare. Kjo është koha për të analizuar dhe rivlerësuar shpenzimet dhe të ardhurat tuaja. Duhet të keni kujdes nga humbjet më serioze. Tashmë më 12 korrik, Marsi kalon në shenjën e Demit, i cili do të sjellë energji dhe vendosmëri shtesë tek Virgjëreshat dhe do t’i inkurajojë ata për veprim dhe risi.

Kjo është koha për të zbatuar plane dhe ide afatgjata. Megjithatë, është e rëndësishme të kihet parasysh se ndikimi i Marsit sjell edhe konflikte dhe agresion të mundshëm, ndaj duhet të tregoheni më me takt se zakonisht. Ndikimi i Marsit mund të shfaqet në formën e rritjes së nervozizmit dhe dëshirës për të debatuar, prandaj është e nevojshme të mësoni të menaxhoni emocionet tuaja dhe të drejtoni energjinë tuaj në një drejtim konstruktiv.

- Advertisement -

Financiarisht, Marsi në Demi do t’u hapë Virgjëreshave mundësi të reja për të ardhura dhe investime. Kjo është koha për veprim aktiv dhe zhvillim të karrierës. Virgjëreshat duhet të trajtojnë me kujdes çështjet e investimeve dhe të shmangin vendimet e nxituara.

Nga data 5 deri më 22 gusht, Mërkuri do të jetë retrogradë në shenjën e Luanit dhe më pas nga 22 deri më 28 Gusht në shenjën e Gaforres, kjo kohë mund të jetë e vështirë për Virgjëreshat për sa i përket komunikimit dhe transaksioneve. Mërkuri retrogradë shpesh sjell keqkuptime, vonesa dhe probleme të ndryshme të përditshme. Megjithatë, për Virgjëreshat, kjo do të jetë një mundësi për të rimenduar planet dhe strategjitë e tyre, si dhe për të mësuar të komunikojnë në mënyrë më efektive me njerëzit e duhur dhe të dobishëm.

- Advertisement -

Psikologjikisht, Merkuri retrogradë mund të shkaktojë ndjenja zhgënjimi dhe konfuzioni. Është e rëndësishme të mbani një mendje të pastër dhe të shmangni vendimet e nxituara. Në planin financiar, Mërkuri retrograd mund të ndikojë në negociatat dhe kontratat e biznesit. Është e rëndësishme të jeni të kujdesshëm kur bëhet fjalë për detaje, në dukje të parëndësishme, dhe më mirë të shmangni hyrjen në transaksione të rëndësishme financiare gjatë kësaj periudhe.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock