fbpx
Ad imageAd image

Marta, gruaja e fundit e Berlusconit

Blloku min lexim

E lindur në vitin 1990, me origjinë nga Melito di Porto Salvo, në Kalabri, ajo u rrit në Campania. Një diplomë në letërsi në Romë, një karrierë e shkurtër gazetareske pas saj dhe më pas një punë si punonjëse shtypi në AC Milan. Megjithatë, La Fascina I’u afrua Berlusconit shumë kohë përpara se të mbërrinte në Milano. Sipas disa thashethemeve, që në vitet e universitetit ajo kishte nisur të shkruante letra plot admirim për liderin e Forza Italia, i cili, nuk e largoi për asnjë çast nga jeta e tij.

E sigurt është se lidhja e tyre u bë menjëherë e rëndësishme, aq sa pas ndarjes zyrtare mes tij dhe Pascale, filluan thashethemet për martesë. Thashetheme të mohuara nga vetë Berlusconi. “  Marrëdhënia e dashurisë , vlerësimit dhe respektit që na lidh është aq e  thellë dhe solide  sa nuk ka nevojë ta zyrtarizojmë me  martesë ”, tha ai në një shkrim zyrtar. “Prandaj, mospërfilljet që shfaqen në shtyp  nuk korrespondojnë me të vërtetën. Por pikërisht për shkak se është një lidhje kaq e rëndësishme, ne po planifikojmë që në të ardhmen e afërt ta festojmë ashtu siç e meriton, duke përfshirë fëmijët dhe miqtë e mi më të ngushtë”. Një festë e ardhur në mars 2022, me një lloj ceremoni private. Të gjitha detajet e dasmës ishin, që nga fustanet te torta, por nuk ishte një bashkim ligjor. Në kapelën e Villa Gernetto, në Lesmo , në Brianza, një festë e rrethuar nga miq të ngushtë dhe të afërm. Madje thuhet se ka pasur edhe dedikime romantike, si në çdo histori dashurie që respekton veten.

- Advertisement -

“E imja për ty Marta është një dashuri e madhe”, fjalët e tij pas dasmës. “Është diçka që nuk e kam ndjerë kurrë më parë, dhe tani ti je i domosdoshëm për mua, i domosdoshëm. Ke qenë pranë meje në momente të vështira, më ke ndihmuar”, dhe përsëri: “Më plotësove, nuk mund të jetoja pa ty, ti ma mbushe jetën ”.

E turpshme, e rezervuar, Fascina është gjithashtu gruaja e fundit që ka qenë pranë Kalorësit, duke vëzhguar të njëjtin ngurrim si Carla Elvira, me të cilën filloi gjithçka. Ajo nuk u nda për asnjë çast nga Silvio deri në çastet e fundit të jetës së tij, kur u shua në moshën 86 vjeçare në Milano.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO