fbpx
Ad imageAd image

Luizi poston foton e veçantë: Eh, dikur më kryqëzuan për…. sot e gjej në librat shkollorë

Blloku min lexim

Këngëtari Luiz Ejlli së fundmi lka postuar një foto të gjuhës shqipe libër ky i klasës së 2-të, ku tregon se aty ai ka gjetur të shkruar fjalën “çapaçul”.

Fjala e lartpërmendur u përdor shumë nga fituesi i “BBV” gjatë kohës që ishte në lojën e big brother.

- Advertisement -

Ai shprehet se një publik i gjerë e ka kritikuar për fjalën e përdorur por sot këtë fjalë e gjen në librat edukativ të arsimit 9-vjeçarë.

“Eh…dikur më kryqëzuan për fjalën çapaçul dhe mu bë gjyq publik Sot e gjej tek Gjuha Shqipe”.

- Advertisement -

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock