fbpx
Ad imageAd image

Londra mban numrin më të lartë të sëmundjeve seksualisht të transmetueshme, ja arsyeja

Blloku min lexim

Gjatë periudhës së pandemisë Covid-19, britanikët kishin më pak shanse për seks rastësor e të pambrojtur. Në pandemi gjithçka ishte e mbyllur ndaj dhe mundësitë për të kryer teste apo analiza për sëmundjet seksualisht të transmetueshme ishin pothuajse të pakta.

Sipas një raporti të Agjencisë së Sigurisë Shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar, raportohet se  rreth 83,000 raste të gonorresë u diagnostikuan në Angli në vitin 2022, shifra më e lartë e rregjistruar që prej vitit 1918. Rastet e sifilizit ishin në nivelin më të lartë që nga viti 1948.

- Advertisement -

Londra ka dyfish më shumë raste se çdo vend tjetër i rajonit, duke i bërë sëmundjet seksualisht të transmetueshme si një problem madhor dhe tejet shqetësues.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO