fbpx
Ad imageAd image

Kriminelët tentojnë të rrëmbejnë vajzën dhe partneren e Neymar

Blloku min lexim

Neymar, sensacioni brazilian i futbollit u përball me një incident të tmerrshëm në shtëpi u vu në shënjestër  një bande kriminale në Cotia, Sao Paulo.

- Advertisement -

Sipas raportimeve të MARCA, ngjarja ndodhi teksa prindërit e influencuesit ishin në banesë. Ata u mbajtën peng, por fatmirësisht mbetën të padëmtuar gjatë kalvarit. Garda Civile Komunale (GCM) zbuloi se një nga të dyshuarit, i cili është kapur që atëherë, banonte në të njëjtën godinë me familjen Biancardi dhe dyshohet se ka lehtësuar hyrjen e kriminelëve të tjerë.

- Advertisement -

Dy persona të armatosur thuhet se po kërkonin Brunën dhe Maive, vajzën e Neymar, por asnjëra nuk ishte e pranishme në momentin e ndërhyrjes. Fqinjët vunë re se diçka nuk shkonte dhe lajmëruan autoritetet, duke çuar në arrestimin e një të dyshuari, i cili ishte banor i godinës. Në të kundërt, të tjerët arritën të iknin me sende të vlefshme, duke përfshirë çanta luksoze, ora dhe bizhuteri.

Neymar, i njohur për aftësitë e tij elektrizuese në fushën e futbollit, nuk ka bërë asnjë deklaratë publike për incidentin në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Ndërsa hetimet po zhvillohen dhe detajet vazhdojnë të dalin, fansat dhe dashamirësit shpresojnë për sigurinë dhe mirëqenien e familjes së Neymar. Incidenti është një kujtesë e fortë se edhe yjet e futbollit si Neymar nuk janë imun ndaj sfidave të botës përtej fushës.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO