fbpx
Ad imageAd image

A e dini çfarë është Submekanofobia? Kryeni testin ta zbuloni

Blloku min lexim

Disa fobi janë më të rralla dhe më të vështira për t’u shqiptuar  se të tjerat, në këtë kategori përfshihet Submekanofobia bie nën atë kategori. Nëndetëset dhe anijet e fundosura nuk janë për ju nëse keni Submekanofobinë, e cila përkufizohet si “frika nga zhytja nën ujë, apo të parit gjëra që zhyten nënë ujë”.

- Advertisement -

Por është e mundur që edhe ju vetë ta keni këtë fobi pa e kuptuar, sepse në të vërtetë në jetën tuaj të përditshme shumë rrallë ju ndodh të shikoni në botën nën ujore.

Videoja ka një përzgjedhje imazhesh të cilat dikush me submekanofobinë do t’i konsideronte të frikshme ose shqetësuese. Pra, nëse i shikoni përmes tyre dhe ndiheni të frikësuar kjo do të thotë se jeni submekanofobikë.

- Advertisement -

Disa njerëz kanë bërë një test dhe kanë kuptuar se  kanë fobi të shohin gjërat e zhytura në det.

- Advertisement -

Fotot e statujave të fundosura, boshtet e braktisura të minuara të përmbytura me ujë, mbeturinat e anijeve të braktisura dhe një shkallë që çon poshtë nën një sipërfaqe të akullt dhe në ujë të errët ishin të gjitha pjesë e provës.

Një person tha se kur pa ato pamje ndjeu menjëherë një shtrëngim në zemër.   Shumë njerëz të tjerë që morën testin, ishin ende të frikësuar nga statuja e zhytur në ujë edhe disa orë më vonë.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO