fbpx
Ad imageAd image

Këto shenja do marrin hapa të tjerë në marrëdhënie, horoskopi 9 tetor

Blloku min lexim

DASHI

Falë mbështetjes së madhe të Mërkurit sot nuk do ju mungojë asnjë moment energjia dhe idetë. Edhe pse do keni frikë mos gaboni, sërish do ecni para pa u ndalur. Për ju që keni një lidhje, marrëdhënia do konsolidohet tej mase. Do ndiheni mirë pranë partnerit tuaj dhe do ndani me të gjithçka. Ju vetëm sa do flirtoni me disa persona, por nuk do hidhni asnjë hap të nxituar. Në fakt duhet të bindeni para se të merrni vendime. Në punë duhet ta ulini kokën dhe të përpiqeni më shumë nga disa ditë më parë. Po u dorëzuat lehtë do dilni të humbur. Buxheti do përmirësohet tej mase kështu që mund të mendoni të bëni investimet e menduara.

- Advertisement -

DEMI

Vullneti juaj nuk do mjaftojë për të arritur atje ku doni, por me përpjekje konkrete mund t’ia dilni mbanë. Falë ndikimit të madh të Venusit, ju të dashuruarit do keni momente të jashtëzakonshme. Do dini si të veproni në çdo moment vetëm që marrëdhënia me partnerin të mbetet e kënaqshme. Ju beqarët do takoni disa persona që do ju shtojnë edhe më shumë dëshirën për të krijuar sa më parë një familje. Sipas Horoskopit, në punë duhet të përfitoni sa më shumë nga situata sot për të dalë më në pah. Në këtë mënyrë shefat mund t’iu bëjnë edhe propozimin që keni pritur. Financat nuk do jenë në gjendjen më të mirë të mundshme kështu që bëni kujdes me shpenzimet.

- Advertisement -

BINJAKËT

Gjatë kësaj dite nuk do bëni asnjë lloj çmendurie, përkundrazi dita ka për të qenë shumë normale dhe e qetë. Për ju që keni një lidhje do jetë një ditë shumë normale dhe pa vështirësi. Do ndiheni të qetë dhe për fat nuk do keni probleme serioze. Ju beqarët do keni takime të njëpasnjëshme, flirtime dhe mundësi për aventura fantastike. Përzgjedhja do jetë tërësisht në dorën tuaj. Në punë do përqendroheni akoma më shumë dhe do mund të zgjidhni edhe disa çështje delikate të mbetura pezull prej kohësh. Në planin financiar do jeni impulsivë dhe kjo do e tronditë disi gjendjen. Bëni kujdes dhe mos vazhdoni me këtë sjellje.

- Advertisement -

GAFORRJA

Jupiteri do ju ndihmojë mjaft gjatë kësaj dite të konkretizoni ëndrrat dhe gjithë kohës do ju shtyjë të guxoni. Nëse keni një lidhje priten momente mjaft të këndshme mes jush dhe partnerit. Do ndiheni të plotësuar dhe gati për të hedhur edhe hapa më tej. Ju beqarët do keni veçse mundësi për aventura kalimtare dhe pa asnjë të ardhme. Për lidhje serioze duhet të kalojë edhe pak kohë. Në punë do ju ndihmojë tej mase specializimi i fundit që keni bërë. Arritjet që do keni do iu japin shpresë për një të ardhme të ndritur. Në planin financiar duhet të qëndroni me këmbë në tokë dhe t’i bëni me kujdes llogaritë. Po gabuat keni për të pasur probleme.

LUANI

Saturni dhe Hëna do jenë planetë shumë aktivë në jetën tuaj gjatë kësaj dite. Do jeni më të përgjegjshëm dhe më të ndërgjegjshëm në të njëjtën kohë. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin do konsolidohet edhe më tepër. Do flisni më hapur për gjithçka që lidhet me jetën tuaj dhe do mendoni t’i çoni gjërat më tej. Ju beqarët ka mundësi të keni dashuri me shikim të parë dhe gjithçka do ju ndryshojë brenda pak minutash. Në punë do ju duhet të zëvendësoni edhe një koleg që sot do mungojë kështu që lodhja do jetë pak më e madhe. Gjithsesi shefat do e vënë re sforcimin tuaj dhe do ju përgëzojnë. Financat do fillojnë të përmirësohen ndjeshëm. Përfitoni për të hequr para mënjanë sepse do ju duhen në të ardhmen e afërt.

VIRGJËRESHA

Gjatë kësaj dite do i fokusoni të gjitha përpjekjet tuaja tek projektet personale dhe do ja dilni mbanë me sukses. Nëse jeni në një lidhje keni për të kaluar momente fantastike. Partneri do ju përgatisë surpriza të njëpasnjëshme dhe keni për t’u ndier për mrekulli. Ju beqarët nuk do keni dot dashuri me shikim të parë, por nuk do mungojnë disa takime interesante që shumë shpejt mund të shndërrohen në diçka më shumë. Në punë do keni më shumë ngarkesë nga zakonisht megjithatë duhet të merrni kohën e nevojshme për të reflektuar para se të veproni. Financat do i menaxhoni me kujdes dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

PESHORJA

Gjatë kësaj dite do krijoni një atmosferë shumë të këndshme dhe emocionet do jenë përherë të forta. Ju të dashuruarit do gjeni lumturinë në krahët e partnerit. Do ndiheni të plotësuar dhe kënaqësitë do jenë të paimagjinueshme. Ju beqarët do keni një ditë të bukur edhe pse nuk është e sigurt nëse do e gjeni shpirtin binjak. E rëndësishme është që nuk do mërziteni për asnjë çast. Sipas Horoskopit, në punë do jeni perfeksionistë dhe nuk do ju shpëtojë asnjë detaj. Do mund të realizoni disa nga projektet tuaja më të mëdha që dikur i keni pasur vetëm si ëndrra. Në planin financiar duhet të merrni masa sa më strikte që situata të mbetet e qëndrueshme.

AKREPI

Lëreni intuitën t’iu drejtojë gjatë kësaj dite dhe nuk keni për t’u penduar për asnjë çast. Ju të dashuruarit do bini dakord për gjithçka me partnerin tuaj dhe do merrni vendime të rëndësishme. Problemet e së shkuarës do i harroni përgjithmonë. Ju beqarët mirë është të dilni nëpër takime, por në asnjë mënyrë nuk duhet t’i idealizoni personat që do takoni pa i njohur si duhet. Në punë do ju paraqiten mundësi shumë të mira për të ecur më përpara. Do ndiheni më të frymëzuar dhe nuk do reshtni së bëri përpjekjet për t’iu treguar të gjithëve sesa vleni. Me shpenzimet tregohuni të kujdesshëm sepse në të kundërt situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit.

SHIGJETARI

Në përgjithësi optimizmi do ju shoqërojë gjatë gjithë kësaj dite. Sido që të jetë mos lejoni që shpirti pozitiv t’iu shtyjë të bëjë gjëra që nuk mund t’i realizoni dot. Nëse jeni në një lidhje mos i bëni partnerit premtime që nuk jeni as vetë të sigurt nëse mund t’i mbani dot sepse do e zhgënjeni tej mase atë. Tregohuni më realistë dhe do ndiheni më mirë. Ju beqarët do realizoni takimet që aq shumë keni ëndërruar dhe jeta ka për t’u marrë drejtimin e duhur. Në punë do filloni një aktivitet interesant dhe mund të nënshkruani disa kontrata të jashtëzakonshme. Të gjitha portat do ju hapen një e nga një. Buxhetin do e menaxhoni me shumë përkujdes dhe maturi kështu që gjendja nuk do jetë aspak e keqe.

BRICJAPI

Cilatdo të kenë qenë pengesat në jetën tuaj sot do keni durimin dhe mençurinë për t’i zgjidhur ato. Në asnjë rast nuk do keni probleme. Nëse keni një lidhje, përfitoni nga kjo ditë e bukur dhe me diell për të zgjidhur të gjitha keqkuptimet që ju kanë dalë prej kohësh. Po i latë pas dore situata do përkeqësohet. Ju beqarët do keni takime romantike me disa persona që keni disa kohë që i keni njohur, por vetëm flirtonit së largu. Në punë jo vetëm që do jeni energjikë, por do përqendroheni fiks tek objektivat e duhura. Do i lini pas disa zakone jo të mira dhe gjërat do ju ecin për mrekulli. Të ardhurat do përmirësohen jashtëzakonisht dhe mund të bëni edhe investime.

UJORI

Mëngjesi do jetë i qetë, për ju, por orët më pas do fillojnë të ndërlikohen paksa. Pjesën më të madhe të fajit do e keni ju. Ju të dashuruarit do kërkoni gjëra të pamundura nga partneri juaj dhe do mërziteni pa masë kur ai të mos ua plotësojë dot të gjitha dëshirat. Ju beqarët do jeni në humor për të bere edhe çmenduri të vogla vetëm që të mos qëndroni më të vetmuar siç keni qenë. Në punë do ndiheni disi më të zhbllokuar, megjithatë ende gjërat nuk do jenë ashtu si keni dashur. Mos kërkoni t’i ngjitni shkallët dy e nga dy sepse do pengoheni dhe do rrëzoheni. Klima yjore duket e favorshme për financat. Do shisni diçka që nuk ju duhet më dhe kjo do ju ndihmojë në përmirësimin e buxhetit.

PESHQIT

Për fatin tuaj të keq sot nuk do ju realizohen planet ashtu si keni dashur pavarësisht se do i bëni të gjitha përpjekjet e mundshme. Për ju të dashuruarit nuk priten momente shumë të kënaqshme. Do ju dalin shpesh keqkuptime dhe do grindeni edhe për gjëra të kota. Ju beqarët nuk duhet të kërkoni persona të pasur edhe pse pa vlera sepse do vijë një ditë që do pendoheni për vendimet që do merrni. Në punë do keni marrëdhënie të mira me bashkëpunëtorët, por sërish nuk do arrini dot ta fitoni pozicionin që keni kërkuar. Bëni durim dhe mos i reshtni asnjë çast përpjekjet. Financat nuk do përbejnë asnjë shqetësim për ju kështu që do jeni të qetë.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock