fbpx
Ad imageAd image

Video/ Këto pamje të pabesueshme tregojnë se çfarë ndodh nën ujë kur bie tërmet

Blloku min lexim

Ka pasur kaq shumë filmime të tërmeteve kur godasin tokën. Por është e rrallë të shohësh një tërmet që shpërthen nën det dhe ndikimin që ai ka në gjithçka. Zhytësit skuba patën fatin të ishin pjesë e kësaj gjatë një ekspedite të fundit.

Nga njeë video e disa zhytësve gjithçka duket e qetë dhe e bukur, me peshqit që notojnë pranë dhe bëjnë rutinat e tyre të përditshme. Pastaj, nga askund, shihni një rrymë të madhe që i tërheq zhytësit në një drejtim përpara se të hidhen në drejtim të kundërt.

- Advertisement -

Mbeturinat fluturojnë dhe zhytësit përpiqen me dëshpërim të kapin çdo gjë. Videoja përfundon para se të shohim se gjithçka kthehet në normalitet, por mjaftoi që të gjithë në internet të mbeten të tronditur.

- Advertisement -
@brucediving

Earthquake

♬ original sound – Bruce Deng

Zhytësi u rrëmbye mbi një shkëmb sikur të ishte ai që lëvizte kur toka lëvizte dhe uji që qëndronte pa lëvizur është çmenduri“, shkruan një komentues.

Një i katërti komentoi: “Ashtu siç nuk e kam menduar kurrë se një tërmet do të ndikonte në oqean.”. Epo ja që ndodh!

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock