fbpx

Kështu është kur nuk shikon Astron në Bllok/ Ylli Rakipi dhe Endri Shabani përplasen ashpër në studio: Je një zero

Blloku min lexim

Përplasjet  televizive shpesh herë bëhen për çështje politike dhe  ka plasur plot raste kur situate ka degraduar. Por, ajo çka pamë në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” ishte më shume qesharake se sa shqetësuese.

Në puntatën e djeshme, kreu i lëvizjes “Thurje”, Endri Shabani, tha se në Shqipëri ka ardhur koha që politika e vjetër t’i lërë vendin të resë. Shabani tha se e njëjta gjë vlen edhe për median, çka u bë shkak për një debat me gazetarin Ylli Rakipi.

Rakipi – Ti je askush!

Shabani – Ama nuk kam asnjë kusur mbi supe!

Rakipi – Si mund të kesh kusure, kur nuk je askushi?

Shabani – Hapu rrugën të rinjve se ka gazetarë të rinj.

Rakipi – Le të vijnë, nuk e bëjnë dot! Unë të kam ftuar se thua të ikë Sali Berisha. Të kam thirrur të flasësh si politikan. Sa vota ke marrë?

Shabani – 11 mijë vota.

Rakipi – Asgjë nuk janë, ti je një hiç. Përse do vish për shqiptarët? Ti je këtu dhe nuk po thua asgjë.

Shabani – Për ta shpëtuar Shqipërinë nga ju.

Rakipi – Po ca lidhje kam unë?

Shabani – Sepse ti je pjesë e kësaj!

Rakipi – Çfarë përfaqëson ti?

Shabani – Përfaqësoj një brez që ka lindur dhe është rritur me ty në TV.

Rakipi – Berisha ka ikur, ti nuk vjen dot.

Shabani – Ty nuk të nderon që u thua njerëzve ti nuk vjen dot.

Rakipi – Sa vjet ke në politikë?

Shabani – Dy!

Rakipi – Sa votues ke?

Shabani – Janë 11 mijë njerëz që nuk të kanë dëgjuar ty.

Rakipi – Jam i sigurt që më kanë dëgjuar se audienca ime është më e mira.

Epo siç i shumë debate i tyre është kthyer në personale sepse me sa duket asnjëri prej tyre nuk ishte në humor të mirë. Sigurisht gjëra që na ndodhin të  gjithëve, por një situatë e tillë mund të ishte shmangur nga Rakipi dhe Shabani do kishin hyrë të lexonin horoskopin në Blloku TV.

Çdo ditë aty mund të gjejnë me detaje se çfarë parashikohet për ecurinë dhe humorin e ditës!

Epo zotërinj shpresojmë që herë tjetër do iu paraprini këtyre situatave!