fbpx
Ad imageAd image

Gatuajmë, Supë me kofshë pule dhe brokoli

BllokuTV min lexim

Perberesit:

 • 1 lugë gjelle vaj ulliri
 • 1 qepë
 • 500 gr kofshë pule pa lëkurë
 • 300 gr patate të vogla të reja
 • 425 ml lëng perimesh
 • 350 gr brokoli
 • 350 gr qepë të njoma
 • 2 lugë gjelle pesto

Pergatitja:

- Advertisement -
 1. Ngrohni vajin në një tigan dhe shtoni qepën, skuqeni butësisht për 5 minuta derisa të zbuten.
 2. Shtoni mishin e pulës dhe skuqeni derisa të marrë ngjyrë të lehtë.
 3. Shtoni patatet, lëngun e perimeve dhe shtoni piper të zi, duke e përzier lehtë.
 4. Mbulojeni dhe ziejini për 30 minuta derisa patatet të jenë të buta dhe mishi i pulës të jetë gatuar.
 5. Shtoni brokolin, zarzavatet dhe qepët e njoma, pastaj përzieni mire dhe lërini të zihen pak.
 6. Mbulojini, pastaj gatuajini për 5 minuta më shumë dhe shtoni peston.
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO