fbpx
Ad imageAd image

Fenomeni i çuditshëm/ Ja sa ndryshoi temperatura e Evropës veriore me atë jugore

Blloku min lexim

Sakis Arnautoglou bëri një vëzhgim mbresëlënës për diferencën e temperaturës mes rajoneve të Evropës jugore dhe veriore, pasi sipas të dhënave që ai prezantoi për ditën e djeshme, të martën, diferenca arriti në 65 gradë Celsius. 

Siç shprehet ai në postimin e tij në Facebook, derisa në Spanjë është regjistruar një temperaturë prej 33.2 gradë Celsius, në Suedi termometrat kanë treguar -32.5 gradë Celsius.

- Advertisement -

“Pasojat për motin e Evropës në javët e ardhshme mund të jenë të shumëfishta, por askush nuk mund ta dijë deri në çfarë mase tani për tani!” përfundon Sakis Arnautoglou në postimin e tij.

Shikoni postimin e Sakis Arnautoglou

- Advertisement -

Afër 65 gradë Celsius sot diferenca e temperaturës mes Europës veriore dhe jugore!!!

- Advertisement -

Evropa vërtet përjeton ndryshime të mëdha të temperaturës për sezonin. Muaji ka qenë jashtëzakonisht i nxehtë deri më tani në Evropën Jugore. Rekordet janë thyer, me 33.2 gradë Celsius të regjistruar edhe sot në Coín të Spanjës në Nikkaluokta të Suedisë.

Prandaj, ndryshimi i temperaturës midis Evropës veriore dhe jugore ishte pak më shumë se 65 gradë Celsius. Diferenca të tilla ndodhin herë pas here në Evropë, por janë përjashtim dhe jo rregull.

Pasojat për motin e Evropës në javët e ardhshme mund të jenë të shumëfishta, por askush nuk mund ta dijë deri në çfarë mase tani për tani!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO