fbpx
Ad imageAd image

Është një kohë e mirë për të filluar të vendosni bazat nëse… horoskopi 10 korrik

Blloku min lexim

Dashi
Erdhi momenti të tërhiqeni nga të gjitha hapat e nxituar që keni hedhur deri tani! Pushoni përpara se të angazhoheni për një marrëveshje afatgjatë. Më shumë opsione do të hapen për ju. Luaj një lojë pritjeje. Nëse mbani fronin për fillimin e projekteve të reja, qëndroni të zënë, vazhdoni të lidheni me rrjetin dhe prisni derisa të ndjeni se të vijë koha më e mirë për të filluar. Ju duhet të dini se njerëzit, aftësitë e të cilëve nevojiten janë në dispozicion, ndaj shfrytëzojini për mirë!

Demi
Kohë të paqarta për ju. Është e vështirë të jeni vigjilent kur nuk jeni të sigurt se si do t’i marrin të tjerët komentet tuaja. Nëse jeni në një marrëdhënie dashurie, ose shpresoni të njiheni me dikë që është i ri në botën tuaj, thjesht jini vetvetja. Pasi të vendosni ritmin në një mënyrë të tillë, do të habiteni nga përgjigja e ngrohtë dhe e mrekullueshme që do të merrni. Priten ndryshime në sferën sociale.

- Advertisement -

Binjakët
Keni harxhuar energji të tepërt duke u marrë me persona që nuk kanë interes për ju. Mund t’ju duhet të prisni më shumë se sa mendonit për të marrë informacionin që shpresonit për të përfunduar një punë të caktuar. Të paktën askush nuk po ju bën presion dhe ndërkohë mund të vazhdoni me gjëra të tjera. Jo çdo kostum është prerja juaj!

Gaforrja
Një kleçkë ligjore po ju mundon. Është një kohë e mirë për të filluar të vendosni bazat nëse doni të gjeni një punë më të mirë ose të kërkoni njohje më të madhe për aftësitë tuaja. Detaje të ndryshme zbulohen nga palë të ndryshme. Ju duhet të zgjidhni rrugën tuaj përmes të gjithave për të vendosur se çfarë është e rëndësishme dhe çfarë mund të hidhet poshtë. Në dashuri ka lajme të mira.

- Advertisement -

Luani
Rikthimi I një ish-partneri do ju joshë. Kjo do ju bëjë më të ndjeshëm, por edhe më të pavendosur në të njëjtën kohë. Shijojeni! Nga ana tjetër një koleg ose familjar do t’i shtojë një shkëlqim ditëve tuaja falë mendimit të tyre krijues. Ndiqni idetë e tyre. Disa nuk do të jenë aq të çmendur sa mund të duken. Një cikël në jetën tuaj është gati të përfundojë dhe ju mund të prisni shpërblime për veprimet e kaluara.

Virgjëresha
Virgjëresha ju jeni një burim I pashterrshëm energjie. Përgatituni për një sërë punësh të palodhura. Kjo është ajo që pritet nga ju dhe nëse jeni duke shpresuar për ndihmë, harrojeni atë. Njerëzit papritmas do të kenë gjëra të tjera për të bërë. Nëse mendoni se po ndodh ndonjë padrejtësi, jini të qartë në mendjen tuaj për të gjitha arsyet pse kërkesat tuaja për ndryshim janë të justifikuara përpara se të hapni negociatat. Bëni kujdes me kë negocioni.

- Advertisement -

Peshorja
Drama nuk është në natyrën tuaj. Kapërceni të shkuarën dhe shihni përpara. Një punë për të cilën po punoni dhe që prisnit të merrte kohë do të rezultojë çuditërisht e lehtë. Ky projekt po bëhet më interesant dhe gjithçka për shkak të kreativitetit dhe ideve tuaja të shkëlqyera. Përveç zhvillimit të interesave ekzistuese, ia vlen të bëni gjithçka për të mësuar aftësi të reja.

Akrepi
Hëna po turbullon ndjenjat. Një përplasje mendimesh mes jush dhe partnerit apo dikujt të afërt do të ketë lidhje me financat. Ju e gjeni veten papritur në mosmarrëveshje me njerëzit me të cilët zakonisht shkoni mirë dhe aftësia juaj për të parë të gjitha anët e një debati është e tendosur. Harmonia do të rivendoset më lehtë nëse pranoni dhe bini dakord për disa çështje. Në raportet sociale ka luhatje.

Shigjetari
Vrrulli i stinës ju ka larguar nga impenjimet seroize të ditës. Thashethemet e zonës nënkuptojnë se do të ketë një ndryshim të fqinjëve në një të ardhme jo shumë të largët. Ju mund të jeni të kujdesshëm për njerëzit e rinj që hyjnë në rrethin tuaj shoqëror, por sapo t’i njihni ata do të pyesni veten pse kishit arsye të dyshoni në miqësinë e tyre. Jini të gatshëm për t’i dhënë një mirëseardhje të ngrohtë kujtdo të riu që hyn në jetën tuaj, pa përjashtuar edhe ndonjë flirt.

Bricjapi
Pasionantë dhe plot ide shfaqeni ju tppë bricjapit këtë periudhë. Një marrëveshje është bërë, por optimizmi do të jetë i balancuar. Ky është një moment i vështirë pasi po shikoni perspektivën që disa fusha të jetës suaj të përparojnë, por aspekte të tjera duhet të ndalohen për momentin. Guxoni dhe kini më shumë besim te vetja.

Ujori
Ju duhet të kapni thelbin e aspekteve që ju paraqiten. Mbajini bisedat pa shumë stres dhe ngarkesë. Pavarësisht nëse ka të bëjë me paratë, politikën apo fenë, kini tundimin për të shprehur mendimet dhe ndjenjat tuaja. Nuk është një kohë e mirë për t`u vënë në qendër të vëmendjes. Nuk ka rëndësi se sa e fortë mund të jetë, rezistojini dëshirës për të dyfishuar një mosmarrëveshje të vjetër, koha është flori.

Peshqit
Vëmendje! Jeta familjare po pëson një transformim. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni më të lumtur, më të kënaqur dhe të sigurt. Do të jetë e nevojshme të merren parasysh implikimet financiare të planeve që po bëni tani. Ju duhet të diskutoni mendimet tuaja me të tjerët, ose të merrni këshilla profesionale duke ditur të merrni më të mirën prej tyre.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO