fbpx
Ad imageAd image

E trishtë! Blogerja e njohur 29 vjeçe ndahet nga jeta ngjatë një ndërhyrje estetike

Blloku min lexim

Blogerja e njohur braziliane, Luana Andrade, ka vdekur tragjikisht pasi iu nënshtrua një operacioni me liposuksion në në Sao Paulo. 29-vjeçaria pësoi 4 arreste kardiake pas komplikimeve të shkaktuara gjatë procedurës estetike.

Sipas Marca, zemra e zonjës Andrade u ndal afërsisht dy orë e gjysmë pas operacionit. Mjekët ndaluan procedurën e heqjes së dhjamit dhe u përpoqën ta ringjallën atë. Ajo u transferua në repartin e kujdesit intensiv.

- Advertisement -

Spitali në një deklaratë tha: “Operacioni u ndërpre dhe pacientja iu nënshtrua analizave që zbuluan trombozë masive. Ajo u transferua në ICU ku iu nënshtrua mjekimeve dhe trajtimit hemodinamik”.

- Advertisement -

I dashuri i saj, Joao Hadad shkroi në Instagram, “Jam i copëtuar dhe po jetoj makthin tim më të madh. Një pjesë e imja u largua”.

Ndikuesja kishte një ndjekës masiv në rrjetet sociale në Instagram dhe zotëronte markën e saj të veshjeve, Lukand. Ajo punoi si asistente në skenë për Domingo Legal. Ajo ishte gjithashtu pjesë e reality show, Power Couple Brasil 6, i cili u transmetua në vitin 2022.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock