fbpx
Ad imageAd image

E tmerrshme! Martohet me motrën, për të përfituar nga skema e qeverisë

Blloku min lexim

Një ngjarje sa e çuditshme aq edhe qasharake ka ndodhur në Indi. Një burrë vendosi të martohej me motrën e tij, me qëllim për të përfituar nga skema, sipas së cilës dasmat zhvillohen nga departamenti i mirëqenies sociale.

Sipas kësaj skeme, qeveria jep para në vlerë prej 500 dollarësh për çdo çift, përveç dhuratave shtëpiake që u jepen atyre.

- Advertisement -

Mediat e huaja shkruajnë se, një pjesë janë depozituar në llogarinë bankare të nuses dhe jepen edhe dhurata. Në aktivitetin ku u organizua ceremonia, u martuan edhe 51 çifte të tjera.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO