fbpx
Ad imageAd image

E tmerrshme! Gazetari mëson live teksa po raportonte se e gjithë familja e tij në Gaza ka vdekur  (Video)

Blloku min lexim

Gazetari i televizionit të njohur të Katarit, Al Jazeera, Wael Dahdouh, kishte mbuluar pa pushim rindezjen e konfliktit mes Izraelit dhe palestinezëve të nxitura nga sulmi vdekjeprurës i Hamasit në 7 tetor.

E pikërisht gjatë raportimeve mbi tmerret e luftës në Gaza, i mbërriti lajmi se në mesin e viktimave ishin dhe anëtaret e familjes së tij. Gruaja, vajza dhe djali i korrespondentit arab të Al Jazeera, humbën jetën kur një bombë ra mbi shtëpinë në të cilën ata ishin strehuar. Ishte kryeredaktori i televizionit, Mohamed MoaWad.

- Advertisement -

Ashtu si shumë të tjerë, familja e Dahdouh thuhet se ishte strehuar në një kamp refugjatësh kur një shpërthim bëri që një shtëpi në pronë të ishte rrënoja.

- Advertisement -

Pamja e shqetësuar në fytyrën e Dahdouh-ut teksa ai hyri në morg të mërkurën për të parë trupat e familjes së tij, ishte reflektim i asaj që kanë kaluar shumë banorë të Gazës teksa Izraeli po mbart.

Mijëra njerëz që jetojnë në Gaza kanë humbur jetën që nga fillimi i luftës, sipas autoriteteve shëndetësore të kontrolluara nga Hamasi.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO