fbpx
Ad imageAd image

E rrallë! Në këtë aeroport mund të kaloni pa pasaporta

Blloku min lexim

Teknologjia  po na përballë me ndryshime të papritura në mbarë botën. Duke filluar nga viti 2024, aeroporti Changi i Singaporit do të prezantojë lejen e automatizuar të migracionit, i cili do t’i lejojë pasagjerët të largohen nga qyteti-shteti pa pasaporta, duke përdorur vetëm të dhënat biometrike.

- Advertisement -

Singapori do të jetë një nga vendet e para në botë që do të prezantojë licencën e imigracionit të automatizuar, pa pasaportë,” tha Ministrja e Komunikimit Josephine Teo gjatë një sesioni parlamentar.

Shpesh i renditur si aeroporti më i mirë në botë dhe gjithashtu një nga më të ngarkuarit, Aeroporti Changi i Singaporit u shërben më shumë se 100 linjave ajrore që fluturojnë në 400 qytete në rreth 100 vende dhe territore në mbarë botën.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO