fbpx
Ad imageAd image

E prisnit? Sondazhi tregon se 82% e shqiptarëve lexojnë

Blloku min lexim

Duke qenë se jemi në ditët e panarit le të flasim pak për librat! Duhet ta pranojmë se me zhvillimin e tekonologjisë, të lexuarit është lëne në hije. Por, shqiptarët vazhdojnë ta duan librin.

Sipas një studimi të kryer nga Instituti Kulturë dhe Edukim për Zhvillim i mbështetur nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit vjen lajmi i mirë, 82% për qind e shqiptarëve lexojnë.

- Advertisement -

Jemi sot për të bërë publik shifrat e një sondazhi i cili tregon ku rreth 82% personave të anketuar kanë dëshirë të lexojnë më tepër”, tha Alda Bardhyli.

Përmes këtij studimi synohet që te vijnë ide apo rekomandime përmes të cilave mund të përmirësohen politikat për promovimin e librit dhe leximit në Shqipëri.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO