fbpx

Doni të bëni ndryshim drastik flokut tuaj ? Hidhini një sy tendencave të verës 2023

Blloku min lexim

Ardhja e stinës së verës për shumë nga femrat është dhe një periudhë ndryshimesh, sin ë garderobë, ashtu dhe në pamjen e jashtme.

E nëse jeni duke kërkuar një ndryshim të ngjyrës së flokut tuaj, atëherë ne ju sugjerojmë të lexoni trendet dhe tendencat e kësaj vere tëë 2023-it.

Bjonde e errët- Kafe e çelur

Nëse keni flokë të hapur, këtë verë ka të bëjë me ngjyrën e errët. “Shumica e njerëzve vitin e kaluar u bënë bionde të hirtë pasi Kim Kardashian u bë platin, dhe tani ato po përpiqen ta zbusin pak atë,” i tha Bustle stilisti i famshëm i Los Angeles, Cody Renegar. “Këtë verë do të shohim tone të pasura dhe më të plota, edhe nëse ato janë bionde”.

Një mënyrë për t’i shtuar pasurimin e flokëve tuaj është të zgjidhni një ngjyrë që përputhet me tonet “kërpudha”. “Këto variacione të bjondeve pak më të errëta dhe kafe më të lehta mund të funksionojnë për të gjithë,” thotë ajo. “Kërkoni tone kërpudhash ose ari në krahasim me bjonde platini ose hiri.”

Coke cherry

Flokët Cherry Coke janë tashmë një trend që nga pranvera. Ngjashëm me një cola cherry, kjo nuancë është një kafe e errët me vetëm një nuancë të kuqe burgundy. Kjo ngjyrë shkëlqen më shumë në rreze dielli dhe përshtatet me verën.

Bionde

Një bjonde është gjithmonë e përshtatshme për verën. “Kjo është një ngjyrë që do të ngrejë ngjyrën tuaj natyrale vetëm një ose dy hije duke lënë të paprekura të gjitha pikat/ngjyrat e mëparshme të paprekura”, thotë Tiffanie Richards, koloriste dhe specialiste e bjondeve në Louise O’Conner Salon në Neë York City. “Ajo heq tonin e hirit të ngjyrës suaj dhe i jep pak intensitet veror.”

Bronz i ndritshëm

Flokët e bakrit vijnë në shumë nuanca të kuqes, nga gështenjë e thellë në bakër të ndezur, thotë Lorena M. Valdes, ngjyruese e flokëve në Maxine Salon në Çikago. Cilado variacion të zgjidhni, sigurisht që do t’i bëjë flokët tuaj të duken super të shndritshëm dhe do të duken kaq të mira në fotot tuaja të pushimeve!

Mjaltë bjonde

Ekspertët me të cilët foli Bustle gjithashtu shohin shumë bionde që heqin dorë nga shampoja vjollcë dhe përqafojnë një bjonde plazhi natyrale me ngjyrë të artë . “Kjo është zakonisht bjondja më lajkatare për shumë femra”, thuhet në botim.

Balayage kafe

Një ndryshim i lehtë për brunet është trendi i ngjyrës së flokëve të quajtur “roux brown”, një balayage e butë kafe. “Është më e natyrshme për brunet që duan dimension, me një ndryshim që nuk kalon pa u vënë re”, thotë Valdes. “Ai gjithashtu nuk ka nevojë për mirëmbajtje të shpeshtë.”