fbpx
Ad imageAd image

Disa zakone që të rikthejnë humorin pozitiv

BllokuTV min lexim

Humori pozitiv është shumë i rëndësishëm, qoftë në aspektin fizik, edhe në atë mendor, ndaj që ta kesh atë të palëkundur dhe natyral, duhet të krijosh disa zakone:

Trajtoje veten me dashuri

- Advertisement -

Foli vetes me mirësjellje dhe shumë dashuri. Kjo është një formë shumë e mirë që të ndihmon të rrisësh vetëbesimin dhe ta duash veten edhe më shumë.

Rrethoje veten me njerëzit e duhur

- Advertisement -

Njerëzit që të mbështesin, motivojnë, të pranojnë dhe nuk të marrin energjinë janë të duhurit. Rrethoje veten me sa më shumë persona të tillë dhe gjithmonë e më shumë do të jesh në humor pozitiv.

Festoji fitoret e vogla

- Advertisement -

Një rritje në detyrë, përfundimi me sukses i një projekti, një kombinim i bukur veshjeje…të gjitha këto janë fitore të vogla, të cilat duhet t’ia njohësh vetes dhe t’i vlerësosh dhe festosh ato.

Ndrysho afirmimet

Në momentin që nis të tregohesh i/e ashpër me veten, kupto se duhet të “ndryshosh pllakë”. Ktheji afirmimet në pozitive dhe kështu, do të riprogramosh mendjen që të mendojë më shumë gjëra të bukura.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock