fbpx

“Deri sa të kem frymë…”, Aurela Gaçe ka festë sot në shtëpi (Foto)

Blloku min lexim

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe është nga divat e muzikës shqiptare. Ndër vite ajo është mundur të mbajë sa më larg mediave jetën e saj private.  

Por ditën e sotme, Aurela ka bërë një postim të ndje në Instagram, sepse ajo dhe bashkëshorti i saj Skerdi festojnë sot 10-vjetorin e martesës.

Në këtë ditë të shënuar Aurela ka zgjedhur të bëj një dedikim për të.

Përkrah një video shumë të bukur nga dasma, ku ata shihen të këndojnë këngën “Shpirt i shpirtit tim”, Aurela ka shkruar, “10 vjet nga ky moment. Dasma është diçka simbolike, një festë ku ti mbledh familjarë miq e shokë për të gëzuar së bashku për një dashuri. Për të krijuar disa kujtime të pashlyeshme, si ky moment .

Deri sa të kem frymë, me ty! ( nuk i shpreh dot këtu ato çfarë mban zemra) por e falënderoj Zotin për ditë që kryqëzoi rrugët tona. Më bëre të besoj në një ndjesi që se dija se ekzistonte! Shpirt i shpirtit tim!”, ka shkruar ajo.

Epo Aurela na jep një shembull të mirë jo vetëm si këngëtare, por edhe is nënë e bashkëshorte. Urime Aurela!