fbpx
Ad imageAd image

Delet i zë hashashi, fermeri: Hëngrën 300 kg, kërcyen më lart se dhitë

Blloku min lexim

Delet i zë hashashi. Një rast aq sa qesharak edhe i trishtë ka ndodhur në Greqi.  Në gjendje të çmendur u gjetën delet që pushtuan një serë ku kultivohet kanabis medicinal dhe konsumuan pranë Selanikut. Ato kanë ngrënë ,300 kilogramët. Pronari tregon se delet janë tërbuar dhe vetëm hidhen  e kërcejnë me lartë se dhitë

- Advertisement -

Jam shumë mirë, por më mirë se unë janë delet, plot çmenduri dhe…fjongo. Ato e shohin gjithçka si të bukur. Ne jemi impianti më i madh i kanabisit serrë në Evropën Qendrore dhe Lindore. Humbëm 80% të prodhimit tonë nga përmbytjet. Ndërsa po përpiqeshim të ruanim gjithçka që mundëm, papritmas shohim dele dhe dhi që kullosin normalisht në serë”, tha pronari i kultivimit, Yiannis Bourounis, duke folur për Status FM 107.7 Selanik.

Siç shpjegoi ai, tufat kanë hyrë në serë për të gjetur ushqim, pas fatkeqësive të shkaktuara nga moti i keq. Kur i gjeti në serë ai tha se ishte e pamundur t’i largoje delet nga sera.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock