fbpx
Ad imageAd image

Çudira në politikën shqiptare! Flamur Noka hyn nga kangjellat në Kuvend, Salianji nga dritarja

Blloku min lexim

Politika shqiptare nuk është në pikën e saj më të mirë, të dyja palët opozita dhe mazhoranca shpesh herë na ofrojnë pamje deri diku qesharake. Paraditen e sotme Garda e Republikës nuk ka lejuar që të futen në ambientet e kryesisë së Kuvendit deputetët demokratë të përjashtuar.

Por, vendimi i Lindita Nikollës nuk i ka trembur aspak deputetët e opozitës. Pasi kanë replikuar ashpër me punonjësit e Gardës, të cilët nuk i kanë lejuar të hyjnë nga dera, deputetët demokratë kanë gjetur një zgjidhje origjinale, të hyjnë nga dritarja.

- Advertisement -

Përmes një karrigeje, Salianji dhe Nallbati kanë hyrë nga dritarja për në kryesi.

 Dhe më pas Noka u fut në ambiente duke kaluar mbi kangjella. Pas disa minutash Noka doli nga dera e Kryesisë për të mbajtur një prononcim.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock