fbpx
Ad imageAd image

Çfarë ndodhi me çiftin? Elon Musk paditet nga ish-partnerja

Blloku min lexim

Elon Musk është paditur nga ish- partnerja këngëtarja Grimes për të drejtat prindërore të tre fëmijëve të çiftit. Këngëtarja e akuzoi Musk se e mbante larg djalit të tyre tre-vjeçar, muajin e kaluar.

Si rezultat, Grimes paraqiti një “peticion për të krijuar marrëdhënie prindërore” më 29 shtator në një gjykatë në Kaliforni. Ajo e bëri këtë sepse ajo dhe themeluesi i Tesla nuk janë të martuar dhe ajo dëshiron që gjykata të përcaktojë se kush konsiderohet prindi ligjor i fëmijëve.

- Advertisement -

Musk ende nuk i është përgjigjur peticionit që, megjithëse është bërë publik, mbetet i vulosur.

Grimes dhe Musk filluan të takoheshin në 2018-ën dhe ishin në një lidhje deri në shtator 2021, kur u ndanë përgjithmonë.

- Advertisement -

Këngëtarja kanadeze lindi një djalë të quajtur X Æ A-Xii, në maj 2020. Çifti gjithashtu mirëpriti vajzën Exa Dark Sideræl, e njohur ndryshe si Y, nëpërmjet një surrogate në dhjetor 2021.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO