fbpx
Ad imageAd image

Autizmi virtual, logopedisti shpjegon çfarë efektesh po sjell ekspozimi i fëmijëve ndaj ekraneve smart

Blloku min lexim

Në episodin e dytë të emisionit SINTEZË , u fol për rëndesën që shkaktohet në shëndetin mendor të fëmijëve dhe mirërritjen e tyre, për shkak të mbiekspozimit ndaj ekraneve të pajisjeve smart.

“Janë duke u bërë shumë të ngjashme sjelljet që shfaqin fëmijët me ekspozim të lartë ndaj teknologjisë, me sjelljet e fëmijëve që janë të diagnostikuar me çrregullime të spektrit të autizmit. Në klinikë na kanë ardhur edhe raste ekstreme me fëmijë që lihen tetë apo dymbëdhjetë orë mbi ekranin e tabletës”.

- Advertisement -

Kështu ka deklaruar logopedisti Silvi Ngjela mbrëmjen e së premtes në emisionin SINTEZË në News 24.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock