fbpx
Ad imageAd image

Akori i njohur turk shpërngulet në Shqipëri me familjen

Blloku min lexim

Modelja e njohur shqiptare Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori Tolgahan Sayisman, kanë habitur me vendimin e tyre të fundit. Çifti ka lënë Turiqnë, për tu zhvendosur në Tiranë së bashku me dy fëmijët e tyre.

Tolgahan Sayışman, është një ndër aktorët më të suksesshëm të kinematografisë turke, prandaj ky vendim nuk ishte i pritshëm.Aktori, gjatë një vizite në vendlindjen e tij së fundmi a treguar se tashmë do ta shohim si producent. Ai është shprehur se ditët e gjata dhe të vështira në xhirime e bënë të atë merrte këtë vendim.

- Advertisement -

Ky ndryshim i lejon të kalojë më shumë kohë me familjen dhe i ka dhënë qetësinë shpirtërore që kishte dëshiruar në muajt e fundit.

- Advertisement -

Për këtë arsye kam hyrë në produksion. Ka pasur raste që kam qenë shumë i stresuar, por kjo nuk duhet të perceptohet si mosmirënjohje apo ankim”, u shpreh Tolgahan Sayışman. Ky vendim i çiftit për t’u larguar nga Turqia erdhi pas tërmeteve me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë në Kahramanmaraş më 6 shkurt, sipas medias Cnn Turk.

Megjithatë, aktori tha për gazetarët, se ai do ta vizitojë shpesh Turqinë. “Në Shqipëri do të jem gjashtë muaj të vitit dhe në vendin tim gjysmën tjetër. Tashmë është më afër se Antalia me avion”, shprehet ai.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock