fbpx
Ad imageAd image

27 vjet pas vdekjes së Tupac, arrestohet një person i dyshuar

Blloku min lexim
NEW YORK, NY - APRIL 25: American rapper, songwriter, and actor (1971-1996) Tupac Shakur poses for a portrait during the 1994 Source Awards on April 25, 1994 at the Paramount Theatre in New York, New York. (Photo by Bob Berg/Getty Images)

Policia në Las Vegas, SHBA ka arrestuar një burrë në lidhje me vrasjen e reperit Tupac Shakur gati tre dekada më parë.

Legjenda e hip-hop-it u qëllua katër herë teksa po lëvizte me makinë në Las Vegas në vitin 1996.

- Advertisement -

Arrestimi vjen dy muaj pasi policia e Las Vegas bastisi shtëpinë e gruas së tij më 17 korrik. Dokumentet thonë se policia po kërkonte sende “në lidhje me vrasjen e Tupac Shakur”.

Policia raportoi se kishte mbledhur shumë kompjuterë, një telefon celular dhe një hard disk, një revistë Vibe që përmbante Shakur, disa plumba të kalibrit 40, fotografi dhe një libër.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO