fbpx
Ad imageAd image

10 qytetet më piktoreske në Evropë gjatë natës

Blloku min lexim

Ekspertët e udhëtimeve në Travelbag kanë krijuar një listë të qyteteve në mbarë botën që ata i konsiderojnë më të bukurit për t’u eksploruar pas errësirës.

Kriteret e tyre për renditjen e qyteteve më piktoreske për t’u eksploruar gjatë natës përfshijnë numrin e hashtags në Instagram të ndarë në çdo vend, nivelin e ndriçimit gjatë natës, nivelin e zhurmës dhe sa i sigurt është çdo vend për të ecur gjatë natës.

- Advertisement -

Me shfaqjet e tij me dritë dhe rrokaqiejt ikonë, Dubai del në krye si qyteti më piktoresk në botë gjatë natës, i ndjekur nga afër nga Tokio me dritë neoni.

Duke krijuar një listë të veçantë për Evropën, Reykjavík zë vendin e parë, falë nivelit të ulët të ndriçimit gjatë natës.

- Advertisement -

Top 10 qytetet më shumëngjyrëshe gjatë natës në botë:

Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe
Tokio, Japoni
Singapor
Muscat, Oman
Nju Jork, SHBA
Hiroshima, Japoni
Kyoto, Japoni
Sidnej Australi
Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe
Taipei, Tajvan
Top 10 qytetet më piktoreske në Evropë gjatë natës:

- Advertisement -

Reykjavik, Islandë
Dubrovnik, Kroaci
Helsinki, Finlandë
Vjenë, Austri
Zagreb, Kroaci
San Sebastian, Spanjë
Mynih, Gjermani
Vilnius, Lituani
Madrid, Spanjë
Lisbonë, Portugali.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO